Łukasz Fulara

Pierś przepiórki z sałatką z roszponki, truskawek i rabarbaru

Pierś przepiórki z sałatką z roszponki, truskawek i rabarbaru
Lista zakupów - wszystkie składniki potrzebne do przepisu:
Pierś przepiórki - 1 sztuka
Roszponka - 20 g
Truskawki - 50 g
Rabarbar - 20 g
Chleb tostowy - 1 kromka
Balsamico figowe - wg. uznania
Sól - wg. uznania
Pieprz biały - wg. uznania
Tymianek świeży - 1 gałązka
Białe wino - 20 ml
Masło - 10 g
Ocena
3.77
44
Średnia 3.77 / 5 (44 głosy)
Pierś przepiórki z sałatką z roszponki, truskawek i rabarbaru
 1. 1. Pierś przepiórki smażymy od strony skóry.Przyprawiamy solą i pieprzem.Smażymy drugą stronę piersi dodając gałązkę tymianku.Smażymy około 2 minuty.Pod koniec smażenia dodajemy białe wino i gdy odparuje dodajemy masło aby wzbogaciło nam smak mięsa.
  Pierś przepiórki smażymy od strony skóry.Przyprawiamy solą i pieprzem.Smażymy drugą stronę piersi dodając gałązkę tymianku.Smażymy około 2 minuty.Pod koniec smażenia dodajemy białe wino i gdy odparuje dodajemy masło aby wzbogaciło nam smak mięsa.
 2. 2. Rabarbar kroimy na drobne kawałki i przesmażamy delikatnie z dodatkiem cukru.Gdy zacznie się delikatnie karmelizować ściągamy z ognia.
  Rabarbar kroimy na drobne kawałki i przesmażamy delikatnie z dodatkiem cukru.Gdy zacznie się delikatnie karmelizować ściągamy z ognia.
 3. 3. Roszponkę łączymy z kawałkami truskawek i rabarbarem.Dodajemy oliwę i balsamico figowe.Całość delikatnie mieszamy.
  Roszponkę łączymy z kawałkami truskawek i rabarbarem.Dodajemy oliwę i balsamico figowe.Całość delikatnie mieszamy.
 4. 4. Pierś przepiórki podajemy na ciepło.Kroimy na kawałki i układamy na toście.Obok podajemy przygotowaną sałatkę i dodatkowo talerz skrapiamy balsamico figowym. Smacznego
  Pierś przepiórki podajemy na ciepło.Kroimy na kawałki i układamy na toście.Obok podajemy przygotowaną sałatkę i dodatkowo talerz skrapiamy balsamico figowym.

Smacznego
Komentarze (0) Komentujesz jako Gość. Zaloguj się lub Załóż konto
Twój komentarz
O mnie
Mieszkam w Gdańsku i pracuję w restauracji "Secretariat" na terenie Hipodromu w Sopocie. Moją przygodę kulinarną zacząłem w hotelu "Klimczok" w Szczyrku. Po 3 latach pracy w górach przeniosłem się na wybrzeże, gdzie przez 4 lata pracowałem w Hotelach "Bryza" i "Nadmorski". Później objąłem funkcję szefa kuchni w sopockiej restauracji "Godding", a następnie "Villi Sedan.. więcej »
.
.
Zapraszam na mój fanpage na facebooku