Łukasz Fulara

Policzki zębacza w bulionie z algami i sezamem

Policzki zębacza w bulionie z algami i sezamem
Lista zakupów - wszystkie składniki potrzebne do przepisu:
Policzki zębacza - 100 g
Głowa ryby - 1 sztuka
Marchew - 100 g
Pietruszka korzeń - 50 g
Seler - 50 g
Por - 50 g
Cebula biała - 0.5 sztuki
Czosnek - 2 ząbki
Sezam - 20 g
Wakame - 10 g
Sos sojowy jasny - wg. uznania
Chili - wg. uznania
Shiso - 10 g
Sakura - 10 g
Oliwa - 10 ml
Olej - 10 ml
Limonka - 0.5 sztuki
Białe wino - 25 ml
Masło - 10 g
Ocena
4.19
32
Średnia 4.19 / 5 (32 głosy)
Policzki zębacza w bulionie z algami i sezamem
  1. 1. Z głowy ryby i części włoszczyzny gotujemy klarowny bulion.Po około godzinie gotowania na małym ogniu, przecedzamy przez drobne sito.
  2. 2. Do przygotowanego bulionu dodajemy marchew, seler, pietruszkę korzeń i por.Wszystkie te warzywa kroimy w drobną kostkę.Dodajemy prażony sezam i algi wakame.Gotujemy aż warzywa będą miękkie i doprawiamy sosem sojowy, chili i sokiem z limonki. Policzki zębacza smażymy na maśle, oliwie i oleju.Smażymy je krótko na rozgrzanym tłuszczu.Doprawiamy solą i dodajemy posiekany czosnek.Pod koniec smażenia dodajemy białe wino.Policzki układamy w głębokim talerzu na przygotowanym bulionie.Do całego dania dodajemy kiełki shiso i sakura. Smacznego
    Do przygotowanego bulionu dodajemy marchew, seler, pietruszkę korzeń i por.Wszystkie te warzywa kroimy w drobną kostkę.Dodajemy prażony sezam i algi wakame.Gotujemy aż warzywa będą miękkie i doprawiamy sosem sojowy, chili i sokiem z limonki.
Policzki zębacza smażymy na maśle, oliwie i oleju.Smażymy je krótko na rozgrzanym tłuszczu.Doprawiamy solą i dodajemy posiekany czosnek.Pod koniec smażenia dodajemy białe wino.Policzki układamy w głębokim talerzu na przygotowanym bulionie.Do całego dania dodajemy kiełki shiso i sakura.
Smacznego
Komentarze (0) Komentujesz jako Gość. Zaloguj się lub Załóż konto
Twój komentarz
O mnie
Mieszkam w Gdańsku i pracuję w restauracji "Secretariat" na terenie Hipodromu w Sopocie. Moją przygodę kulinarną zacząłem w hotelu "Klimczok" w Szczyrku. Po 3 latach pracy w górach przeniosłem się na wybrzeże, gdzie przez 4 lata pracowałem w Hotelach "Bryza" i "Nadmorski". Później objąłem funkcję szefa kuchni w sopockiej restauracji "Godding", a następnie "Villi Sedan.. więcej »
.
.
Zapraszam na mój fanpage na facebooku