Łukasz Fulara

Fondant czekoladowy z malinami

Fondant czekoladowy z malinami
Lista zakupów - wszystkie składniki potrzebne do przepisu:
Cukier Puder - wg. uznania
Mleko - 50 ml
Maliny - 100 g
Mięta - 4 listki
Masło - 20 g
Bułka tarta - 20 g
Ocena
4.31
36
Średnia 4.31 / 5 (36 głosy)
Fondant czekoladowy z malinami
  1. 1. Maliny gotujemy z dodatkiem cukru i posiekanymi listkami mięty.Gdy nadmiar soku nam odparuje pozostawiamy maliny do ostygnięcia.
    Maliny gotujemy z dodatkiem cukru i posiekanymi listkami mięty.Gdy nadmiar soku nam odparuje pozostawiamy maliny do ostygnięcia.
  2. 2. W misce na parze wodnej rozpuszczamy czekoladę z dodatkiem mleka i cukru pudru.Gdy czekolada jest półpłynna łączymy z ubitymi na piane białkami.Foremki do pieczenia smarujemy masłem i delikatnie obsypujemy bułką tartą.Napełniamy naczynia do 3/4 wysokości czekoladą.Na środku nakładamy wcześniej przygotowane maliny.Pieczemy w 200 stopniach około 8-10 minut.Tak aby całość nam wyrosła a w środku maliny wraz z czekoladą były półpłynne. Smacznego
    W misce na parze wodnej rozpuszczamy czekoladę z dodatkiem mleka i cukru pudru.Gdy czekolada jest półpłynna łączymy z ubitymi na piane białkami.Foremki do pieczenia smarujemy masłem i delikatnie obsypujemy bułką tartą.Napełniamy naczynia do 3/4 wysokości czekoladą.Na środku nakładamy wcześniej przygotowane maliny.Pieczemy w 200 stopniach około 8-10 minut.Tak aby całość nam wyrosła a w środku maliny wraz z czekoladą były półpłynne.
Smacznego
Komentarze (2) Komentujesz jako Gość. Zaloguj się lub Załóż konto
Twój komentarz
Łukasz
19:45, 30.09.2012
Dziękuję za miłe słowa.
Gość
22:09, 29.09.2012
Właśnie wgryzam się w przepisy na Twoim blogu, mnóstwo inspiracji, dziekuję!
O mnie
Mieszkam w Gdańsku i pracuję w restauracji "Secretariat" na terenie Hipodromu w Sopocie. Moją przygodę kulinarną zacząłem w hotelu "Klimczok" w Szczyrku. Po 3 latach pracy w górach przeniosłem się na wybrzeże, gdzie przez 4 lata pracowałem w Hotelach "Bryza" i "Nadmorski". Później objąłem funkcję szefa kuchni w sopockiej restauracji "Godding", a następnie "Villi Sedan.. więcej »
.
.
Zapraszam na mój fanpage na facebooku