Łukasz Fulara

Pstrąg pieczony z musem krewetkowym

Pstrąg pieczony z musem krewetkowym
Lista zakupów - wszystkie składniki potrzebne do przepisu:
Filet pstrąga - 1 sztuka
Krewetki zimnowodne - 30 g
Śmietana do gotowania 20% - 20 ml
Por - 1 listek
Mix sałat - 60 g
Zielone jabłko - 0.5 sztuki
Oliwa z oliwek - 50 ml
Sól - wg. uznania
Pieprz biały - wg. uznania
Czosnek - 1 ząbek
Miód wielokwiatowy - 1 łyżeczka do herbaty
Cytryna - 0.5 sztuki
Ocena
4.11
27
Średnia 4.11 / 5 (27 głosy)
Pstrąg pieczony z musem krewetkowym
  1. 1. Filet z pstrąga oczyszczamy z łusek i ości. Krewetki zimnowodne po oczyszczeniu blenderujemy z dodatkiem śmietany. Doprawiamy solą, pieprzem i czosnkiem. Filet dzielimy na dwie części. Na jedną nakładamy przygotowany mus i przykrywamy drugim. Związujemy cienkimi paskami parzonego pora. Skrapiamy cytryną i oliwą. Pieczemy około 12 minut w 165 stopniach Celsjusza. Pamiętając, aby w połowie pieczenia rybę odwrócić na drugą stronę.
    Filet z pstrąga oczyszczamy z łusek i ości. Krewetki zimnowodne po oczyszczeniu blenderujemy z dodatkiem śmietany. Doprawiamy solą, pieprzem i czosnkiem. Filet dzielimy na dwie części. Na jedną nakładamy przygotowany mus i przykrywamy drugim. Związujemy cienkimi paskami parzonego pora. Skrapiamy cytryną i oliwą. Pieczemy około 12 minut w 165 stopniach Celsjusza. Pamiętając, aby w połowie pieczenia rybę odwrócić na drugą stronę.
  2. 2. Mix sałat mieszamy z cząstkami zielonego jabłka i pomidorków koktajlowych i dodajemy paski czarnych oliwek. Sok z cytryny, miód i oliwę razem dokładnie mieszamy. Tak przygotowany sos dodajemy do sałatki.
  3. 3. Gotowego pstrąga podajemy z przygotowaną sałatką. Do dekoracji został użyty kwiat jadalny z rodziny storczyków. Smacznego!
Komentarze (0) Komentujesz jako Gość. Zaloguj się lub Załóż konto
Twój komentarz
O mnie
Mieszkam w Gdańsku i pracuję w restauracji "Secretariat" na terenie Hipodromu w Sopocie. Moją przygodę kulinarną zacząłem w hotelu "Klimczok" w Szczyrku. Po 3 latach pracy w górach przeniosłem się na wybrzeże, gdzie przez 4 lata pracowałem w Hotelach "Bryza" i "Nadmorski". Później objąłem funkcję szefa kuchni w sopockiej restauracji "Godding", a następnie "Villi Sedan.. więcej »
.
.
Zapraszam na mój fanpage na facebooku